KRS 0000084062

KOMU POMAGAMY

Fundusz Wyprawowy dawniej  im.Andrzeja Zawady:
W ramach tego Funduszu granty trafiają do wspinaczy, planujących ambitne sportowe i eksploracyjne wyprawy w góry wysokie. Regulamin i tryb przyznawania jest w osobnym linku: https://fundacjakukuczki.pl/fundusz-im-andrzeja-zawady/.

NASZE SKAŁY
„Nasze Skały” to akcja mająca na celu zachowanie dostępu do rejonów wspinaczkowych. Jej organizatorzy prowadzą czasem trudne rozmowy ze służbami ochrony przyrody i właścicielami terenów, na których mogą wspinać się miłośnicy tego sportu.

Fundacyjny Fundusz Pomocowy im.Krzysztofa Berbeki
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze.

TATRY BEZ MŁOTKA, BAZA TATRZAŃSKA
Akcja Tatry Bez Młotka (TBM) powstała w wyniku zawarcia w 2004 r tzw. „Porozumienia tatrzańskiego”, które określiło zasady współistnienia stylów sportowego i tradycyjnego na terenie Tatr. Dla eksploracji sportowej wyznaczono 3 ściany – grupę Mnicha, zach. Kościelca i pd. Zamarłej Turni. W pozostałych rejonach instalacja spitów na nowych drogach możliwa jest tylko „od dołu”, zaś re-ekwipowanie istniejących dróg (czyli umieszczanie na nich spitów zamiast haków) akceptowalne jest tylko, jeśli nie narusza wymogów psychicznych drogi, zgodę wyraził (jeśli to możliwe) autor drogi, a ew. spity nie kolidują z przebiegiem innych dróg.

Bezpieczny Kazbek – Medyk Rescue Team

Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa turystów i wspinaczy odwiedzających szczyt Kazbek oraz znajdujących się w górach na terytorium Gruzji ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Polski.
Realizacja celu odbywa się poprzez sezonowy (czerwiec – wrzesień) dyżur zespołu polskich ratowników górskich i medycznych w bazie Meteo (Betlehemi Hut) na wysokości 3650 m npm.

PRO MEMORIA

POMOC JURKOWI ŁABĘCKIEMU

POMOC RODZINIE MAĆKA BERBEKI

LECZENIE DARIUSZA GLINKI

POMOC SŁAWKOWI SZYSZCE

POMOC RODZINIE TOMKA MACKIEWICZA

POMOC ARTUROWI PIERZCHNIAKOWI

TY TEŻ MOŻESZ – projekt Bartka Michalaka

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ ma na celu uświadomienie wszystkim dookoła, że mimo różnych problemów, jeśli się do czegoś mocno dąży, robi się to wytrwale i z zaangażowaniem można wielu, a wręcz bardzo wielu rzeczy dokonać. Mam duże problemy ruchowe i jestem niepełnosprawny. Fakt – nie wszędzie wejdę, ale nie znaczy to, że nigdzie i że mam teraz usiąść na tyłku i nic nie robić.

 

 

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan