KRS 0000084062

KOMU POMAGAMY

Fundusz Wyprawowy dawniej  im.Andrzeja Zawady:
W ramach tego Funduszu granty trafiają do wspinaczy, planujących ambitne sportowe i eksploracyjne wyprawy w góry wysokie. Regulamin i tryb przyznawania jest w osobnym linku: https://fundacjakukuczki.pl/fundusz-im-andrzeja-zawady/.

NASZE SKAŁY
„Nasze Skały” to akcja mająca na celu zachowanie dostępu do rejonów wspinaczkowych. Jej organizatorzy prowadzą czasem trudne rozmowy ze służbami ochrony przyrody i właścicielami terenów, na których mogą wspinać się miłośnicy tego sportu.

Fundacyjny Fundusz Pomocowy im.Krzysztofa Berbeki
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze.

TATRY BEZ MŁOTKA, BAZA TATRZAŃSKA
Akcja Tatry Bez Młotka (TBM) powstała w wyniku zawarcia w 2004 r tzw. „Porozumienia tatrzańskiego”, które określiło zasady współistnienia stylów sportowego i tradycyjnego na terenie Tatr. Dla eksploracji sportowej wyznaczono 3 ściany – grupę Mnicha, zach. Kościelca i pd. Zamarłej Turni. W pozostałych rejonach instalacja spitów na nowych drogach możliwa jest tylko „od dołu”, zaś re-ekwipowanie istniejących dróg (czyli umieszczanie na nich spitów zamiast haków) akceptowalne jest tylko, jeśli nie narusza wymogów psychicznych drogi, zgodę wyraził (jeśli to możliwe) autor drogi, a ew. spity nie kolidują z przebiegiem innych dróg.

Bezpieczny Kazbek – Medyk Rescue Team

Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa turystów i wspinaczy odwiedzających szczyt Kazbek oraz znajdujących się w górach na terytorium Gruzji ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Polski.
Realizacja celu odbywa się poprzez sezonowy (czerwiec – wrzesień) dyżur zespołu polskich ratowników górskich i medycznych w bazie Meteo (Betlehemi Hut) na wysokości 3650 m npm.

PRO MEMORIA

POMOC JURKOWI ŁABĘCKIEMU

POMOC RODZINIE MAĆKA BERBEKI

LECZENIE DARIUSZA GLINKI

POMOC SŁAWKOWI SZYSZCE

POMOC RODZINIE TOMKA MACKIEWICZA

POMOC ARTUROWI PIERZCHNIAKOWI

TY TEŻ MOŻESZ – projekt Bartka Michalaka

JAKUB SZWEDZIK

TOMEK SZABLEWSKI

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ ma na celu uświadomienie wszystkim dookoła, że mimo różnych problemów, jeśli się do czegoś mocno dąży, robi się to wytrwale i z zaangażowaniem można wielu, a wręcz bardzo wielu rzeczy dokonać. Mam duże problemy ruchowe i jestem niepełnosprawny. Fakt – nie wszędzie wejdę, ale nie znaczy to, że nigdzie i że mam teraz usiąść na tyłku i nic nie robić.

 

 

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan